۸ نکته مهم که در عکس سلفی تاثیر بسیار موثری دارد

۸ نکته مهم که در عکس سلفی تاثیر بسیار موثر است

 

پزوهشگران در کشور تایلند با بررسی الگو عکس گرفتن چند میلیون مسافری که از شهرهای توریستی تایلند مانند پوکت و پاتایا و بانکوک بازدید نموده اند ایده های جذاب برای گرفتن عکس در سفر را ارائه نمودند که در ادامه به تشریح این الگوهها میپردازیم:

۱-نور رستورانها برای گرفتن عکسهای گروهی مناسب نیست.

نورهایی که در رستورانها هنگام گرفتن عکس از بالای شانه ها ساطع می شود، پوست صورت را ناهموار و زیر چشم ها را تیره تر میکنند .

پژوهشگران تایلندی توصیه میکنند در زمان گرفتن عکس در چنین مکان هایی، صورت تان را در مقابل منبع نور قرار دهید.

حتی اگر این امکان وجود دارد که صورت خود را به سمت نور طبیعی خورشید که از بیرون می آید قرار دهید، این کار را بکنید توصیه یک عکاس گردشگری در گرفتن عکسهای در کشور تایلند نوری که از میان گرد و خاک عبور کند، باعث مسطح نشان دادن تصویر می شود اما نوری که مستقیم از آفتاب می تابد باعث می شود که نور کافی به قسمت های زیرچشم تابیده شود و آن وقت شما با آن لکه های تیره در زیر چشم در عکس تان مواجه نخواهید بود و جوان تر هم نشان داده خواهید شد.

۲-از ژست های افراد مشهور یا همان سلبریتی ها پیروی کنید

سه چهارم بدن تان را در معرض دوربین قرار دهید، یعنی یکی از پاها را جلوتر قرار داده و یکی از شانه هایتان را به عکاس نزدیک تر کنید با این ژست، زمانی که به دوربین نگاه می کنید، بدن تان کشیده و شکیل تر دیده می شود و سبب می شود، دوربین تصویر شما را در بهترین زاویه شکار کند. سعی کنید در زمانی که عکس گرفته می شود، شکم را به سمت داخل فرو برده، شانه ها را عقب نگه داشته و ستون فقرات را صاف و بدون خمیدگی حفظ کنید.

۳-بهترین آرایش از صورت را در معرض دوربین قرار دهید

خانمهای که از کرم پودر استفاده میکنند بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنند . تایلند تور، از متخصصین آرایش در این مورد می گوید استفاده از آرایش های تک رنگ، چهره را در عکس مسطح و رنگ صورت را به صورت خمیری فشرده شده نشان می دهد وی در مورد اینکه چطور می توانیم چهره طبیعی تری در عکس داشته باشیم می گوید، از کانسیلرها تنها در مناطقی که دارای لکه هستند، ناهمواری دارند و یا سایه دارند استفاده کنید. وی توصیه می کند در مقابل آینه و در زمان آرایش همیشه چانه خود را اندکی پایین تر نگه دارید. آن وقت توجه کنید که نور در کجاها ظاهر می شود آن وقت از رژگونه هایی با رنگ های گرم برای گونه ها و رژلب های آلبالویی برای لبانتان استفاده کنید. در واقع لبانی که هیچ رنگی ندارند در معرض فلش دوربین کاملا محو می شوند. با این حال رنگ های روشن تر در عکس بهترین حالات را پیدا می کنند

۴- آرایش مو

موهایتان را آرایش رو به جلو کنید و یا اگر قابل بافتن است ببافید زیرا موهای صاف و رو به عقب هیچ الگو مناسبی برای عکس نیست

۵-سمت چپ صورتان را به سمت دوربین بگیرید

در یک دانشگاه تایلند که بروی میلیونها توریست که در کشور توریستی تایلند عکس سلفی سفر گرفته بودن به این نتیجه رسیدن که سمت چپ صورت انسان بهتر خود را نمایان می سازد پژوهشگران تایلندی در این مطالعه به این نتیجه دست یافتند که سمت چپ صورت می تواند انتقال بهتری از احساسات درونی افراد را نشان دهد.

۶-در گرفتن عکس در سفر و یا تور مسافرتی زاویه درست را انتخاب کنید

اگر در حالت نشسته قرار است که عکس بگیرید از عکاس بخواهید که دوربین را بالا نگه دارد. در این زاویه وقتی صورت تان را برای قرار گرفتن مقابل دوربین تنظیم می کنید، تعریف بهتری از چانه تان به دوربین دارید. زمانی هم که می خواهید در حالت ایستاده عکس بگیرید از عکاس خود بخواهید که از زاویه پایین تری از شما عکس بگیرد. این زوایا باعث می شوند که شما خوش چهره تر و لاغرتر به نظر برسید و با مد هم همراه شده باشید

۷-لباس مناسب در عکس هنگام مسافرت ااز ضرورتها میباشد.

اگر در کشور گرمسیر تایلند هستید از نقوش طرح دار و چهارخانه در زمان گرفتن عکس پرهیز کنیدکفش پاشنه بلند نازک شما را قد بلند و لاغر نشان میدهد و عکس پاشنه بلند پهن شما را چاق نشان میدهد.

۸-عکس گروهی در سفر به تایلند

پزوهشگران اداره گردشگری تایلند در زمینه تور مسافرتی گردشگران خارجی افرادی که از کشور آمریکا و بریتانیا در یک تور تایلند شرکت داشتند و همگی عکاس حرفه ای بودند بهترین عکسهای گروهی را گرفتند و با بررسی الگو این عکسها پژوهشگران یافتند که همگی بروی یک خط افقی قرار داشتند. و همگی لبخند میزدند و بعضی از افراد زیرک کلمه “ای” “A” را میگفتند که با اینکار کنارهای چشم کشیده تر و عکسها حرفه ای تر به نظر میرسیدند

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *