گوگل احتمالا در حال آزمایش نسخه جدید گوگل‌گلس است

از آن زمان تابه‌حال، Eric Schmidt مدیر اجرایی گوگل اصرار داشته که این پروژه اصلاً هم قرار نیست از بین برود و مدیرعامل لوکساتیکا بزرگ‌ترین تولیدکننده عینک در جهان، به روزنامه وال‌استریت گفته که نسخه دومی از این پلتفرم که طرح‌ها و نظرهای دومی از گوگل در آن گنجانده‌شده، به زودی حاضر خواهد شد.

مدارک درخواست‌نامه‌ای از گوگل به FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال) پیدا شده که نشان می‌دهد گوگل فعالانه در حال آزمایش نسخه بعدی عینک خود است. این نوع از مدارک FCC، به شدت برای افرادی که می‌خواستند درباره گجت بعدی که وارد بازار می‌شود اطلاعات کسب کنند، کارساز و مهم بوده است؛ اما در سال‌های اخیر، هردو بخش شرکت‌ها و FCC یاد گرفته‌اند که از عکس‌های محصولات، تحت موافقت‌نامه‌های محرمانه حفاظت کنند. بااین‌وجود، جزئیاتی وجود دارد که در خلال اطلاعات آزمایش‌ها می‌توان به آن‌ها پی برد؛ مثلاً آزمایش‌هایی که نیازمند دریافت تأییدیه از سوی شرکت‌ها، مبنی بر امنیت استفاده از این دستگاه‌ها در نزدیکی انسان هستند. میدانیم دستگاهی که دارای شناسه A4R-GG1 از FCC باشد، از باندهای متعددی برای وای فای و بلوتوث پشتیبانی می‌کند.

اما جالب‌تر این‌که شرکت‌ها در این مدارک باید ذکر کنند که برچسب FCC (این برچسب گواهی می‌دهد که محصول زیر نظر FCC تولید شده است) کجا قرار می‌گیرد و چه شکلی خواهد بود. در این مورد گوگل می‌خواهد از قانون E-Label استفاده کند، در این قانون به شرکت‌ها اجازه داده می‌شود به جای چاپ کردن برچسب‌ها روی دستگاه، آن‌ها را درون تنظیمات جای دهند. پس به جای حدس زدن درباره شکل دستگاه بر اساس اندازه و جایگاه یک برچسب، می‌توانیم درباره نرم‌افزار آن به حدس زدن بپردازیم. از مدارک GG1 این‌طور مشخص‌شده که قرار است برچسب FCC، در صفحه مستطیلی و شیشه‌ای قرار بگیرد که از طریق منوی فرعی دیده می‌شود. کاربران برای وارد شدن به این منو باید به سمت راست یا چپ، مثل جهت‌هایی که در نسخه قبلی گوگل گلس وجود داشت بروند.

آیا می‌توان از تمام این‌ها این‌طور برداشت کرد که GG1 حتماً نسخه بعدی گوگل گلس بوده و در سال ۲۰۱۵ وارد بازار می‌شود؟ بهتر است بگوییم که شاید این‌ها درست باشند، چراکه مدارک FCC به ندرت حاوی اطلاعاتی قطعی هستند؛ اما مطمئناً به نظر می‌رسد که گوگل بار دیگر می‌خواهد مصرف‌کنندگان را قانع کند که به کامپیوتری روی صورت خود نیاز دارند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *