کشف یک آسیب‌ پذیری بسیار مهم در تلگرام توسط ایرانیان

کشف یک آسیب‌ پذیری بسیار مهم در تلگرام توسط ایرانیان

تیم ایرانی «صاد قاف» در سایت خود یک آسیب‌پذیری ساده اما بسیار مهم را گزارش کرده و فیلمی هم از آن تهیه کرده که در ادامه مشاهده می‌کنید.
همانطور که می‌دانید، تلگرام محدودیت ۴۰۹۶ کاراکتری برای پیام‌های متنی دارد. اما همانطور که در فیلم زیر و همچنین در کانال‌شون در آدرس @poc_sadghaf به عنوان نمونه می‌تونید ببینید، این تیم تونستن پیام متنی بسیار بسیار طولانی ۳۰ هزار کاراکتری ارسال کنند.
ممکن است در نگاه اول تصور کنید که این مشکل، مشکل چندان مهمی نیست اما بسیار هم خطرناک است ⁉️
اگر دوست (در واقع دشمن!) شما از پای اینترنت ارزان ADSL ش تعداد زیادی مثلا ده هزار تا از این پیام‌ها را به شما بفرستد چه اتفاقی می‌افتد؟
۱⃣ تلگرام اغلب کاربران (به دلیل تنظیمات پیشفرض) پیام‌های متنی را حتی وقتی تلگرام باز نیست، لود می‌کند.
لذا اگر شما از اینترنت گرانقیمت سیمکارت استفاده می‌کنید، به سادگی با این ترفند هزینه بسیار زیادی لازم است به مخابرات بپردازید یا اگر بسته اینترنتی دارید، حجم بسته شما پس از دریافت این پیام‌های متنی تمام خواهد شد!
۲⃣ اگر این پیام‌ها تعدادشان زیاد باشد، پس از باز شدن آن، تلگرام و بلکه گوشی شما هنگ کرده و شما مجبور به ریستارت آن هستید همانطور که در فیلم زیر هم اشاره شده.

برای مطالعه توضیحات فارسی کامل‌تر، می‌توانید سایت این تیم امنیتی را مشاهده کنید: goo.gl/7j47qs

آپدیت خبر: تلگرام در واکنش به این مشکل، آن را مهم ندانسته!
vc.ru/n/telegram-no-death
اما اگر از اینترنت سیمکارت استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم از قسمت تنظیمات Data usage حتما میزان مصرف خود را محدود کنید تا اگر چنین پیام‌های متنی طولانی توسط شخصی یا کانالی یا گروهی برای شما خواست لود شود، خود گوشی، اینترنت شما را اتوماتیک قطع کند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *