چین و پاکستان بوسیله یک فیبر نوری به یکدیگر وصل می شوند

چین و پاکستان بوسیله یک فیبر نوری به یکدیگر وصل می شوند

به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد به زودی برنامه‌ای برای اتصال پاکستان به چین با فیبر نوری آغاز خواهد شد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده فاز اول پروژه‌ی مذکور هم‌اکنون در قالب پروژه‌ای با نام اقتصادی راهبردانی چین-پاکستان (CPEC1)، با هزینه‌ی ۴۴ میلیون دلار آغاز شده است. این پروژه از ۸ بخش تشکیل شده و طول کابل در هر کدام بین ۱۰۰ تا ۱۲۵کیلومتر خواهد بود. مقامات این سازمان اعلام کردند که فاز اول طرح یاد شده تا سال ۲۰۱۷ و یک سال جلوتر از برنامه به پایان خواهد رسید.
وسیم احمد، مدیر پروژه‌ی کابل فیبر نوری پاکستان-چین (Pakistan-China Optical Fiber Cable project)، گفت: «فاز اول و دوم این پروژه ۸۲۰ کیلومتر طول داشته و ابتدا از خنجراب به راولپندی و سپس از آنجا به گوادر و کراچی پاکستان کشیده خواهد شد.»

احمد افزود: «تغییرات آب و هوایی، دمای پایین و شرایط جغرافیایی از اصلی‌ترین مشکلات فاز اول ایجاد شبکه‌ی فیبر نوری هستند.»
وی توضیح داد زمانی که پروژه‌ی مذکور تکمیل شود امکان برقراری ارتباطات مستقیم از پاکستان با چین و کشورهای آسیای مرکزی و از آنجا با اروپا و آمریکا فراهم می‌شود.
کشور پاکستان هم‌اکنون نیز از طریق ۴ کابل فیبر نوری کار گذاشته شده زیردریا با کشورهای بسیاری در سراسر دنیا در ارتباط است و در طول چند سال آینده ۵ کابل دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید. از طرفی مقامات این کشور معتقدند بعد از اتصال به چین از طریق گوادر و کراچی ارتباطاتی بین‌المللی به دست خواهد آمد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *