نانو نجات دهنده گوشی سامسونگ note 7

نانو نجات دهنده گوشی سامسونگ note 7

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ صحت این ادعا با آزمایش‌های انجام‌شده در یک شرکت مستقل تأیید شد.
سامسونگ به‌صورت رسمی اشکال فنی موجود در گلکسی نوت ۷ را پذیرفت و فراخوانی برای جمع‌آوری این محصول را اعلام کرد.
مشکل اصلی درجایی در باتری نوت ۷ نهفته است که موجب آتش گرفتن خود به خودی این محصول می‌شد. در اکتبر ۲۰۱۶ سامسونگ رسماً نوت ۷ را کنار گذاشت که علاوه بر میلیاردها دلار ضرر مالی، آسیب جدی به شهرت این شرکت وارد شد.
شرکت فورج نانو Forge Nano اخیراً اعلام کرده است که اگر از پودر کاتدی نانو پوشش‌دار در این باتری‌ها استفاده می‌شد، مشکل آتش گرفتن این تلفن‌های همراه به وجود نمی‌آمد. جیمز تروی، مدیرعامل شرکت فورج نانو، در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که نانو پوشش‌های این شرکت می‌تواند مانع از افزایش دمای باتری‌های یون لیتیم شوند؛ باتری‌هایی که دارای الکترولیت‌های قابل اشتعال هستند؛ بنابراین، این نانو پوشش‌ها ایمنی باتری‌ها را افزایش می‌دهند.
در فرآیند ارائه‌شده توسط شرکت فورج نانو، از روش لایه نشانی اتمی ALD با الگوهای نانومقیاس برای تولید پوشش استفاده می‌شود. این روش موجب تشکیل یک‌لایه نازک روی سطح کاتد می‌شود که به‌صورت شیمیایی به این سطح می‌چسبد.
صاحب‌نظران بر این عقیده هستند که وجود یک‌لایه جداکننده روی سطح داخلی باتری گلکسی نوت ۷ می‌توانست الکترولیت‌های قابل اشتعال را از هم جدا کند. براساس اطلاعات منتشرشده، لایه جداکننده الکترولیت‌ها در گلکسی نوت ۷ گداخته شده و موجب یک واکنش شیمیایی خودبه‌خودی در باتری شده است. این واکنش منجر به یک جرقه در الکترولیت شده که درنهایت به انفجار ختم ‌می‌شود.
تروی معتقد است تحقیق و آزمون انجام‌شده توسط یک آزمایشگاه بی‌طرف مستقل، نشان داده ‌ست که پوشش ALD شرکت فورج نانو می‌تواند مانع از تشکیل گونه‌های واکنش‌دهنده شیمیایی شود؛ گونه‌هایی در باتری‌های یون لیتیم منجر به آتش‌سوزی می‌شود.
شرکت فورج نانو ۲۰ میلیون دلار حمایت مالی برای توسعه خط تولید محصولات خود دریافت کرده است تا با استفاده از این حمایت مالی نانو ساختارهای موردنظر برای افزایش ایمنی باتری‌های یون لیتیم را تولید کند.
مسئله ایمنی و آتش‌سوزی باتری‌ها تنها به سامسونگ محدود نمی‌شود. چندی قبل یک هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ به دلیل انفجار در باتری دچار حریق شد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *