عملکرد و قابلیت تراشه‌های سری اسکای لیک اینتل

پس از انتشار اخبار جسته و گریخته در مورد نسل ۶ تراشه‌‌های اینتل، حال با افشای شماری از اسلاید‌ها می‌توان دید بهتری را نسبت به توانایی تراشه‌های اسکای لیک (Skylake) داشت.

انتشار شماری از اسلاید‌های مربوط به توضیحات فنی و قابلیت‌های تراشه‌های نسل ششم اینتل یا همان اسکای لیک، اطلاعات جدیدی را در خصوص این تراشه‌ها در اختیارمان قرار داده است. از میان قابلیت‌ها و ویژگی‌های نسل جدید تراشه‌های اینتل می‌توان به کاهش مصرف انرژی و بهبود اتصال بی‌سیم و عملکرد بهتر در زمان اجرای بازی‌ها اشاره کرد. اینتل مدعی است که تراشه‌های نسل ششم از طریق بهبود مدیریت حافظه و عملکرد بهتر قادرند تا در زمان اجرای بازی‌ها تا ۵۰ درصد کیفیت بهتری را در پردازش سه بعدی بازی‌ها از خود به نمایش بگذارند. مطمئنا پیشرفت در زمینه‌ی پردازش گرافیکی می‌تواند خبر بسیار خوشحال کننده‌ای قلمداد شود، چراکه نسل‌های پیشین محصولات اینتل عملکرد چندان درخشانی را از نظر گرافیکی به نمایش نگذاشته بودند.

مصرف انرژی نیز بسیار بهبود یافته است. یقینا کاهش ۳۰ درصدی مصرف باتری امری است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، چراکه با کاهش ضخامت گجت‌های تولید شده حجم باتری مورد استفاده نیز کاهش می‌یابد که این موضوع به دلیل باریک‌تر شدن فرم‌فکتور گوشی امری اجتناب ناپذیر است، از این‌رو کاهش مصرف انرژی به این میزان می‌تواند بسیار چشم‌گیر باشد.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *