ساخت عینکی برای حفظ امنیت در دنیای فناوری

یک شرکت رایانه‌ای فعال در حوزه امنیت، عینکی طراحی کرده که باعث نامرئی شدن شما در برابر دوربین‌ها و نرم افزارهای تشخیص هویت می‌شود.

شرکت AVG می گوید این عینک های نامرئی کننده با هدف کاهش کارآیی نرم افزارهای تشخیص چهره افراد و ایجاد اختلال در عملکرد آنها طراحی شده اند.

عینک های مذکور از دو فناوری مادون قرمز و یکپارچه سازی با سیستم بازتابنده برخوردارند که تشخیص چهره کاربر را ناممکن کرده و از افشای هویت افراد از طریق دوربین ها و نرم افزارهای جاسوسی جلوگیری می کنند.

ال ای دی های کوچکی که بر روی دو شیشه این عینک نصب شده وظیفه تاباندن اشعه مادون قرمز را بر عهده دارند که البته چشم انسان قادر به تشخیص آن نیست، اما عملکرد دوربین هایی را که به هر نحو به دنبال شناسایی هویت افراد هستند، مختل می کند.

با توجه به اینکه بسیاری از دوربین های گوشی های هوشمند قادر به بلوکه کردن نور مادون قرمز هستند، این عینک ها به مواد بازتابنده هم مجهزند که نور را دقیقا با همان زاویه تابانده شده از منبع دوباره بازمی تاباند.

AVG می گوید اولین باری است که چنین عینکی ساخته شده و البته مشخص نیست آنها چه زمانی به طور انبوه تولید شده و در دسترس کاربران قرار بگیرند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *