خواص لیمو ترش.لاغری با لیمو ترش

خواص دارویی:
لیمو ترش به علت داشتن خواص اسیدی ضد عفونی کننده قوی است.حتی اگر در مسافرت ها به اب اشامیدنی مشکوک هستید و می ترسید از ان بنوشید کافی است چند قطره اب لیمو ترش را در ان بریزید. اب را کاملا استرلیزه کرده و میکروب های موجود در اب را از بین می برد.
کسانی که می خواهند خود را لاغر کنند اگر صبح ناشتا اب لیمو ترش را با یک لیوان اب مخلوط کنند و مقدار کمی عسل به ان اضافه نمایند و ان را بنوشند تا ظهر گرسنه نخواهند شد و بدین ترتیب از شر چربی های اضافی راحت خواهند شد.
بهترین کلسیم ان است که از پوست تخم مرغ و اب لیمو تهیه میکنند.براهی تهیه کلسیم طبیعی یک تخم مرغ را تمیز شسته و در یک لیوان بگذارید سپس تخم مرغ را در اورده و اب لیمو را که دارای مقدار زیادی کلسیم است و میتوانید روی سالاد ریخته و یا با عسل یا شکرشیرین کرده بنوشید از تخم مرغ هم که پوست ان نرم شده می توانید هنوز استفاده کنید.
برای گلو درد بهترین دارو لیمو ترش است. یک قاشق چایخوری اب لیمو ترش را در اب نیم گرم بریزید و با ان غرغره کنید ورم گلو و گلو درد را برطرف خواهد کرد.
برای گرفتگی بینی و زکام کافی است چند قطره اب لیمو ترش را با پوست و هسته له کنید و ان را با یک لیوان اب سرد و یک قاشق عسل مخلوط کرده و به مدت یک ساعت قبل از خواب بنوشید.
برای جلوگیری از خونریزی بینی کافی است که یک تکه پنبه اغشته به اب لیمو کرده و در سوراخ بینی بگذارید خون دماغ را برطرف خواهد کرد.
اگر در صورت شما لکه و جوش قرمز وجود دارد درمان ان با اب لیمو و نمک است. بدین ترتیب که در مقداری اب لیمو نمک بزنید و ان را با پنبه به صورت خود بمالید لکه ها و جوش ها را برطرف می کند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *