ترفند های مخفی گوگل کروم

ترفند های مخفی گوگل کروم

شما می توانید با استفاده از این ترفندها به تنظیمات مخفی مرورگر کروم که قادر به تغییر آنها هستید دست پیدا کنید.

مرورگر کروم به عنوان یکی از کامل ترین مرورگر‌هایی است که برای کامپیوتر‌ها عرضه شده است. وقتی که ما در این مرورگر می‌گردیم به قسمت‌های جالبی بر می‌خوریم ، حال در این گزارش قصد داریم تا به معرفی چند تنظیم مخفی این مرورگر بپردازیم که شما قادر خواهید بود تا آنها را تغییر دهید.

تنظیمات رفتار فلش

فلش همواره یکی از پرنفوذ ترین پلتفرم‌هایی است که رفته رفته دیگر شاهد آن در هیچ وبسایتی نخواهیم بود. چند وقتی است که HTML 5 جای این پلتفرم را در بسیاری از وبسایت‌های امروزی گرفته است. در حدی که ما شاهد آن هستیم که حتی وبسایت یوتیوب نیز دیگر ویدیو‌های خودش را به جای فلش در پلتفرم HTML 5 پخش می‌کند.
شما می‌توانید تنظیم کنید که فلش چه رفتاری را در وبگردی شما داشته باشد. به عنوان مثال در صورت رفتن به یک وبسایت که حاوی فلش است آیا به صورت اتوماتیک این افزونه بارگذاری شود و یا اینکه از شما برای اجرای آن اجازه بخواهد. برای این امر کافیست تا ابتدا مرورگر کروم را اجرا کرده سپس به مسیر Settings > Show Advanced settings > Privacy > Content settings > Plugins رفته و سپس از بین سه گزینه، Let me choose when to run plugin content را انتخاب نمایید.

انتخاب کلید شورتکات برای پلاگین‌ها

ابتدا آدرس chrome://extensions را در مرورگر خود وارد کرده و به آن منتقل شوید. در زیر صفحه کلیدی به نام Keyboard Shortcuts خواهید دید. بر روی آن کلیک کرده و در صفحه باز شده کافیست تا برای هر پلاگین این مرورگر یک کلید شورتکات تعریف کنید تا به آسانی به آنها دسترسی پیدا کنید.

ذخیره یک وبسایت برای مشاهده در زمان عدم دسترسی به اینترنت

این ویژگی که یکی از کارآمدترین قابلیت‌های مرورگرها نیز می تواند باشد، شما را ممکن می‌سازد تا بتوانید در هنگام متصل بودن به اینترنت، محتویات یک وبسایت را ذخیره کرده و حتی در حالت آفلاین بودن نیز آن وبسایت را مشاهده نمایید.
ابتدا به مسیر chrome://flags رفته و سپس به دنبال عبارت Enable Show Saved Copy Button بگردید. بر روی منو آبشاری زیر آن کلیک کرده و گزینه Enable: Primary را برگزینید. حال مرورگرتان را ریستارت کنید و از این ویژگی لذت ببرید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *