برای چندمین بار هک بیمه سپرده فدرال آمریکا

برای چندمین بار هک بیمه سپرده فدرال آمریکا

آمریکایی‌ها مدعی هستند که ارتش  چین در پس پرده این حملات قرار دارد. شرکت یادشده یک شرکت وابسته به دولت آمریکاست که در سال ۱۹۳۳ تأسیس‌شده به سپرده‌گذاران در بانک‌های ایالات‌متحده، بیمه سپرده ارائه می‌کند.

حملات یادشده منجر به دسترسی هکرها به ده‌ها رایانه این شرکت شده که یکی از آن‌ها یک رایانه workstation متعلق به شیلا بیر رییس سابق این شرکت بوده است. تحقیقات از این فرد به علت عملکردش و همین‌طور واقعه اخیر توسط کمیته‌ای در کنگره آمریکا ادامه دارد.

شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا که به FDIC شهرت دارد، یکی از سه نهاد فدرالی است که قوانین مربوط به فعالیت بانک‌های تجاری را در آمریکا تنظیم می‌کند. FDIC بر اعمال برنامه‌های محرمانه مربوط به ورشکستگی بانک‌ها نظارت دارد و به همین علت به سوابق میلیون‌ها سپرده متعلق به مردم آمریکا دسترسی دارد.

در حال حاضر ارتباطات داخلی مدیران این شرکت در حال کنترل است تا مشخص شود هکرهای چینی به چه حدی از اطلاعات دسترسی یافته‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد هک FDIC که از سال ۲۰۱۰ شروع‌شده حداقل تا سال ۲۰۱۳ ادامه یافته و البته حملات هکری دیگری نیز در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بر ضد FDIC صورت گرفته است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *