بازی کلش او کلنز – clash of clans فیلتر شد

بازی کلش او کلنز – clash of clans فیلتر شد

دسترسی به بازی کلش‌آوکلنز با مشکل مواجه و سپس رفع شد. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز اعلام کرد که علت محدودیت در دسترسی به این بازی مشکل اختلال در شبکه اینترنت بوده است؛ اما معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی علت را موضوع دیگری عنوان می‌کند.

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در رابطه با اختلال ایجادشده در بازی «کلش‌آوکلنز» از اعمال محدودیت برای دسترسی به این بازی خبر داد و گفت: اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق اعضای کارگروه تعیین مصادیق با اعمال محدودیت برای دسترسی به بازی «کلش‌آوکلنز» موافقت کردند.
وی درباره اینکه به چه علت محدودیت در دسترسی به این بازی بعد از مدتی رفع شد، گفت: این سؤال باید از وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت که مسئولیت اجرای دستورات کارگروه را بر عهده دارد پرسیده شود که چرا محدودیت رفع شده است.
معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص اینکه آیا دادستانی کل کشور به‌عنوان رئیس کارگروه، علت اجرا نشدن دستور را پیگیری کرده است یا خیر؟ افزود: دادستانی کل در آخرین جلسه کارگروه که در یکم دی‌ماه امسال تشکیل شد این موضوع را در جلسه مطرح کرد و همه اعضای حاضر در جلسه مجدداً بر اجرای دستور تأکید داشتند و چون برخی از مسئولان ذی‌ربط حضور نداشتند مقرر شد وزارت ارتباطات ضمن اعمال محدودیت علت توقف در اجرای دستور را کتباً اعلام کند.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق در ادامه درباره اینکه چرا کارگروه دستور فیلتر این بازی را صادر کرده است و براساس چه ماده‌قانونی این اقدام انجام‌شده است، گفت: این کارگروه در اجرای بند(ب) ماده ۱۵ قانون جرائم رایانه‌ای که همان (ماده ۷۴۳ قانون مجازات اسلامی)، بخش تعزیرات است، دستور اعمال محدودیت در دسترسی به بازی کلش‌آوکلنز را صادر کرده است.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی اعلام کرد به‌موجب ماده‌قانونی مزبور ترویج و آموزش اعمال خشونت‌آمیز از طریق سامانه‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای جرم است.
وی گفت: به عقیده صاحب‌نظران و خصوصاً روانشناسان بازی کلش‌آوکلنز مصداق بارز آموزش و ترویج خشونت از طریق جنگ قبایل است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این روانشناسان معتقدند که این بازی حداقل بیست آسیب بسیار مخرب آشکار و پنهان در نوجوانان و جوانان ایجاد می‌کند و یک بازی به‌شدت اعتیادآور است.
خرم‌آبادی اعلام کرد: خانواده‌هایی که نوجوانان و جوانانشان از این بازی آسیب‌دیده‌اند و توانایی مقابله با اعتیاد آنان را ندارند از کارگروه تعیین مصادیق تقاضای فیلتر این بازی را کرده‌اند.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی یادآور شد: اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق اعضای دولتی و غیردولتی کارگروه با اعمال محدودیت در دسترسی به این بازی موافقت کردند و این دستور لازم‌الاجرا است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *